Zdraví našich zubů

(2 hlasů, průměrně 5.00 z 5)
/media/k2/items/cache/daf30d03da42a5291604b3fcca07f0d0_XL.jpg" title="Klikněte pro náhled obrázku"> Zdraví našich zubů

Proč jsou zubní implantáty stále populárnější?

I v dnešní moderní době je mnoho lidí, kterým chybí nějaké zuby. Proč tomu tak je? No, existuje na to několik důvodů:

  • 1. Lidé žijí déle: Dříve, například v době Alexandra Velikého, se většina lidí nedožila ani dvaceti let. Ale dnes? Průměrná žena se může dožít zhruba 82 let, muži obvykle žijí o 6 let méně.
  • 2. Více starších lidí: Nejenže lidé žijí déle, ale brzy bude také mnohem více starších lidí. Počet lidí starších 65 let roste a do roku 2025 bude tvořit každého pátého člověka. Zjednodušeně řečeno, v roce 2003 bylo 35 milionů lidí starších 65 let, ale do roku 2025 se jejich počet zdvojnásobí.
  • 3. Chybějící zuby jsou běžnou záležitostí: S přibývajícím věkem se bohužel naše zuby ne vždy udrží. V době, kdy lidé dosáhnou věku mezi 30 a 40 lety, přibližně 70 procentům z nich chybí alespoň jeden zub. Ve věku 74 let už čtvrtina lidí nemá žádný z původních zubů!
  • 4. Problémy se zuby začínají v mládí: A netýká se to jen starších lidí. Přibližně 42 % dětí ve věku od 2 do 11 let má zubní kazy. A co hůř? Téměř čtvrtina z nich není vůbec léčena. Ve věku od dvaceti do šedesáti let má zubní kazy neuvěřitelných 91 % lidí.

Vyplatí se investovat do zdraví našich zubů

Představte si, že je vám 70 let a přemýšlíte o opravě zubů. Možná si říkáte: "Vyplatí se to v mém věku?". No, pokud je vám 70 let, máte v průměru ještě víc jako 10 let na to, abyste se těšili z nových zubů. Zajímavé je to, že mnoho starších žen, které tvoří velkou část starší populace, se často stará o svůj vzhled a zdraví. Není to tajné, že tradiční řešení náhrady chybějících zubů mají problémy - běžné zubní náhrady nebo můstky nejsou dokonalé. Mohou být nepohodlné a ne vždy fungují skvěle. Před tradičním řešením, implantáty mají velké výhody: jsou fixní, působí a fungují jako přirozené zuby, což z nich činí atraktivní volbu.

Závěrem lze říci, že svět se mění. Žijeme déle a chceme lepší řešení pro naše zdraví, včetně zdraví našich zubů. Vzhledem k tomu, že se mnoho z nás potýká s problémy se zuby, a to od mladých až po staré lidi, nabízejí zubní implantáty moderní a dlouhodobé řešení, které bude v příštích letech ještě populárnější.