Dentální hygiena GBT

(11 hlasů, průměrně 4.73 z 5)
/media/k2/items/cache/e529a8dc22bd84a37f6f8ae6b8ce40d3_XL.jpg" title="Klikněte pro náhled obrázku"> Dentální hygiena GBT

Zdravé zuby díky moderní péči: GBT protokol odhaluje tajemství krásného úsměvu

Co to je GBT je a jak nám může pomoci?

V dnešní době se dentální péče neustále zdokonaluje a přináší nové metody, které nám pomáhají udržovat naše zuby zdravé a krásné. Jednou z těchto inovací je GBT protokol, který je představen v naší ordinací. Co to ale vlastně GBT je a jak nám může pomoci?

GBT protokol, neboli Guided Biofilm Therapy, je nová metoda péče o zuby, která se zaměřuje na odstranění zubního plaku a udržení zdravých zubů. Je to jakýsi plán, který zahrnuje několik kroků a technik, aby vaše zuby byly v nejlepší kondici.

Diagnostika GBT

První krok je diagnostika. V tomto kroku zubař nebo dentální hygienistka vyšetří stav dutiny ústní, zubů, dásní a případných implantátů. Je to základní krok, který nám pomáhá pochopit, co je třeba udělat pro vaše zuby.

Detekce zubního plaku

Dalším krokem je detekce zubního plaku. Zubní plak je zrovna to, co se ukládá na zubech a může způsobit zubní kaz a další problémy. S pomocí speciálního barviva lze plak zvýraznit, což nám umožní ho lépe vidět a tak i odstranit. Také je to je skvělý způsob, jak ukázat lidem cestu k lepší domácí péči.

Pískování (Airflow)

GBT protokol také zahrnuje pískování (Airflow). Tento krok se zaměřuje na odstranění plaku a pigmentací pomocí jemného prášku, který je šetrný k zubní sklovině a k dásni. Je to možné díky velice jemnému vstřebaelnému prášku, s velikosti částic pouze 14µm. Tak jemný prášek nepoškozuje ani zuby, ani měkké tkáně kolem nich. To je důležité, protože čisté zuby jsou zdravé zuby.

Odstranění zubního kamene (Piezon)

Dalším krokem je odstranění zubního kamene (Piezon). Zubní kámen to je ta tvrdá vrstva, zvápněný zubní plak, který se může tvořit na zubech a může způsobit záněty. Pomocí pokročilého inteligentního ultrazvukového přístroje lze tento kámen šetrně odstranit. Technologie Piezon spočívá v rozpoznání zubního kamene díky zvýšenému odporu. Jakmile koncovka přístroje narazí na zubní kámen, tak výkon zesílí, zubní kámen odstraní a potom výkon okamžitě sníží a dále pracuje v “průzkumném režimu”. Takto chrání zuby před poškozením.

Kontrola léčby

GBT protokol také dbá na motivaci pacientů k lepší ústní hygieně. Dentální hygienistka vám poradí, jak správně pečovat o své zuby a dásně doma.

Poslední bod GBT je kontrola léčby. To znamená, že se zkontroluje, zda byl plak a kámen úspěšně odstraněn, a zuby jsou pak ošetřeny speciálním fluoridovým gelem, který je pro ně prospěšný.

Zářiví úsměv - výhody GBT protokolu

GBT protokol má několik výhod. První je, že díky zvýraznění plaku se můžete sami více zapojit do péče o své zuby. Dále, pískování je šetrnější a příjemnější díky speciálnímu prášku a teplé vodě. Ultrazvukové odstranění zubního kamene je precizní a minimalizuje nepohodlí. Celkově nám GBT protokol pomáhá udržet naše zuby zdravé, což znamená krásný úsměv na dlouhou dobu.

Pokud tedy chcete zlepšit péči o své zuby a dosáhnout zářivého úsměvu, GBT protokol může být tím správným krokem. Dejte šanci moderní péči o zuby a ukažte svému úsměvu lásku, kterou si zaslouží!